„Szpital Pluszowego Misia” – 25.04

Nasze Przedszkole zamieniło się w  „Szpital Pluszowego Misia”! Była rejestracja, gabinet diagnostyczny, sala operacyjna oraz dietetyk. Przedszkolaki, ze swoimi podopiecznymi, uczestniczyły w projekcie edukacyjnym mającym na celu zmniejszenie lęku przed szpitalem i białym fartuchem. Dzieci bardzo chętnie angażowały  się w  zabawę jednocześnie czerpiąc z tego  ważną wiedzę o leczeniu i potrzebie odwiedzania lekarza w przypadku choroby. Poprzez zabawę zobaczyły na czym polegają poszczególne badania takie jak USG czy EKG. „Szpital Pluszowego Misia”pokazał, że do lekarza nie chodzi się za karę, lecz po pomoc.
„Szpital Pluszowego Misia” to akcja nie tylko promująca służbę zdrowia, ale także zdrowy styl życia. Była mowa o zdrowym odżywianiu, o konieczności dostosowania ubioru do pory roku, a także o konieczności uprawiania sportu.